FERMOD 2220

producent: FERMOD
dostępność: 48h loco budowa

Cena detaliczna: 269,00 zł netto (330,87 zł brutto)
zakup on-line - transport 0 zł

Obudowa komory chłodniczej na skutek obniżenia lub podnoszenia temperatury wewnętrznej jest narażana na ciągłe zmiany ciśnienia, które oddziałuje bezpośrednio na ściany i sufit konstrukcji. Proponowane rozwiązanie pozwala wyrównać ten niekorzystny wpływ ciśnienia.

FERMOD 2220NT: Zawór montowany w ścianie lub suficie komory z przewodem grzejnym, do ujemnych temperatur chłodni do -30°C, do ściany o grubości od 60 do 120 mm.

Ściany mroźni są stale poddawane naprężeniom powodowanym przez zmiany ciśnienia, zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Opatentowane przez FERMOD zawory umożliwiają wyrównanie ciśnień wewnętrznych i zewnętrznych poprzez odpowietrzenie.

OPIS ZAWORU:

Jest to ogrzewany, sterowany mechanicznie zawór, z dwiema szczelnymi ruchomymi klapami ze sprężyną powrotną, umożliwiającymi przepływ powietrza w obu kierunkach. Wlot i wylot są oddzielone przegrodą.
ELEMENT MECHANICZNY:

Zawór montowany na ścianie lub suficie ma teleskopowy cylinder, który umożliwia regulację w celu dopasowania do różnych grubości ścian. Posiada dwie oddzielne komory z klapami, które umożliwiają wlot lub wylot powietrza w celu zrównoważenia ciśnień. Urządzenie jest wykonane z materiału kompozytowego odpornego na środki czyszczące.

ELEMENT GRZEJNY:

Jest montowany na obwodzie i całkowicie zabudowany w zaworze. Jego moc ciągła to 8W. Podłączenie wykonuje się na zewnątrz komory mroźniczej kablem wystającym z przedniej dławicy zaworu.

Zawory stosowane w komorach o kubaturze do  75 m3, w których temperatura wynosi do -30 0C

Katalog zaworów dekompresyjnych - FERMOD